Sabit Konu GRADELER VE CLAN HAKKINDA

REAL

Administrator
Yönetici
ReaLKO Oyuncusu
18 Şub 2020
37
0
8
#1
Başlangıç olarak ;
Clanlar, aynı ırka (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir clanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 36 karakter bulunabilir. Ayrıca bir Üst Clan Sahibi yani 3.Derece olup Pelerin atı olan Caitharos’u kesen bir clan başkanı oyunda Pelerin olmayan 2 Clana Ally(Müttefiklik) verip o clanlarıda pelerin sahibi yapabilirler

Yeni sistemde National Points 'e göre 3 tip clan var.

1. Training Knight2. Accredited Knight

3. Royal Knight


Bu tiplerinde yine kendi arasında her birinin 5 gradesi var.

Pelerin giyebilmeniz için klanınızla birlikte El Morad Castle/Luferson Castle 'daki
Knight Clerk adındaki NPC’den bu görevi alabilirsiniz…
Klan lideri, 1.Seçeneği ardından 2. seçeneği ardından tekrar 1. seçeneği ardından 3. sçeneği seçtiği anda aynı haritada ve aynı server’da bulunan bütün klan üyeleri bir arenaya ışınlanır orada “Caitharos” isimli Centaur’a benziyen ama ondan en az 5 kat güçlü olan yaratığı öldürmelisiniz.
"Caitharos" 'u öldürdüğünüzde bir kutu çıkacak bu noktada dikkat edeceğiniz en önemli şey, "Clan Lideri kutuyu açmalı ve anahtarı o almalıdır."
Anahtara sahip olduk birde ek olarak 10.000.000(10M) coinse ihtiyacımız var sonra yine Knight Clerk adındaki NPC'den pelerininizi alabilirsiniz. (1.seçenek ardından 2. seçenek ardından 1. seçenek ardından 2. seçenek)
Veya Maradon Karus Gate Yanındaki Scroll Npc'den Gb İle Veya Pustan Kc İle Pelerin Anahtarı Alabilirsiniz.

Clanımız ilk kurulduğunda Training Knight #1

Yeni grademizi almak için yeni bir göreve sahip oluruz. Knight Clerk adlı NPC'den Clan lideri 1.seçeneği ardından 2. seçeneği ardından tekrar 2. seçeneği seçtiği anda aynı haritada ve aynı server’da bulunan bütün klan üyeleri bir arenaya ışınlanır orada "Isilion" adında bir yaratık vardır. Bu yaratığı kesip kutusundan çıkan "Emblem of Honor" alıyoruz.
veya Maradon Karus Gate yanında Scroll NPC'den GB İle Veya Power up Store üzerinden KC ile direk Emblem Of Honor alabilirsiniz.

Görevi vermek için 1.Seçeneği ardından 2. seçeneği ardından tekrar 2. seçeneği seçiyoruz.

Accredited Knight 5 Grade olması için clanın grade 1 olması gerekir. Ayrıca Emblem of Honor'a ihtiyacınız olacaktır.
- Bağış yapabilmek için U tuşuna basıp clan sekmesine geldiğinizde "Save Count" ve "Clan Points" adında 2 yeni seçenek görüceksiniz.
- Pelerininizi farklı 2 renkte görülücek şekilde yapabilirsiniz.

Accredited Knight 4 Grade olması için gereken toplam 180.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 5.000 National Point)
Accredited Knight 3 Grade olması için gereken toplam 360.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 10.000 National Point)
Accredited Knight 2 Grade olması için gereken toplam 540.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 15.000 National Point)
Accredited Knight 1 Grade olması için gereken toplam 720.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 20.000 National Point)

A1 olduğunuzda Felankor kesme görevi açılır. Bu görevi clan lideri Knight Clerk adlı NPC'den alabilir. Dikkat etmeniz gereken konu bu görev diğerlerinin aksine bir hayli zordur.
Yaratığı kestiğinizde içinden "Royal Emblem" adlı bir drop çıkıcaktır. Bu anahtarı ve 100.000.000 coins (1GB) ve tabiki 900.000 National Points bağışı gerekmektedir. Royal Knight Grade 5 yapdıktan sonra NPC de bulunan uzun pelerinleri satın alabilirsiniz.
veya Maradon Karus Gate Yanında Scroll Npc'den GB ile veya Power up Store KC ile direk Royal Emblem alabilirsiniz.
NOT: Uzun pelerin satın alabilmek için bağış gerekmektedir.

Royal Knight 4 Grade olması için gereken toplam 1.080.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 30.000 National Point)
Royal Knight 3 Grade olması için gereken toplam 1.260.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 35.000 National Point)
Royal Knight 2 Grade olması için gereken toplam 1.440.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 40.000 National Point)
Royal Knight 1 Grade olması için gereken toplam 1.620.000 National Point bağış = (36 kişilik bir clanda kişi başı 45.000 National Point)

Clan Devretme Sistemi;
- Clanı devretmek istediğiniz kişiye tıklayıp asist yapın daha sonra kendi üzerine tıklayın ve handover yazar, clan bölümünde ona tıklayıp sona oradan o adamı işaretleyip ve ok dediğimizde clan devredilmiş olur.

Clan İsmi Değiştirme Sistemi;
- Bunun için öncelikle Power Up Store [ PUS ] dan Speacials bölümünde "Clan Name Change Scroll" satın alıyoruz.
- Daha sonra Maradon 'da bulunan Peddler [Hemes] 'e gidip "Change Clan Name" kısıma tıklamanız yeterli.

Küçük bir sıkça sorulan sorular bölümü yapalım;
- Ayrıca şu da bilinmesi gereken önemli detaylardan klana bağışlamış ve kazandırmış olduğunuz toplam Np puanının klandan çıktığınızda sadece %30’u geri geliyor.
- Clan'dan çıkanken bağış yaptığınız tüm np alabilmek için pusta bulunan Clan Contribution alın Kaishan npc giderke kırdırın ve üstünüzdeyken clandan çıkış yapın.
- Clan sıralamasındaki ilk 5 klana üye karakterlerin klan derecelerini belirten kollukları, özel bir yanma efekti ile parlar.
- Clan liderleri, isimlerinin altında yeşil bir çizgi taşırlar. Asistanları tanımanın ise benzer bir yolu yoktur.
- Commender olmak için savaşa giren en büyük ilk beş clandan birinin Lideri olmak (Her iki IRK içinde farklıdır)
- Clan Points: Clana bağışlanan tüm National Pointsleri ve bağışlayan playerleri listeler.
- Save Count: Clana bağışlı olan toplam National Points burada gözükür. Ayrıca bağış yapmak isterseniz bu sekmeyi kullanıyorsunuz.
- 1 Clan points = 36 National Points demektir.
- Özetle bu yeni sistemle clanların kalıcı olması ,sürekli yeni clan kurulmasını engellemek.
- Yine bu sistemle playerların clanlarda kalıcılığını arttırmaktır.